Małgorzata Koperska

Małgorzata Koperska

Solistka, kameralistka, muzyk orkiestrowy. Studiowała perkusję (dyplom 2014 rok) w klasie Prof. Mariana Rapczewskiego oraz As. Piotra Szulca w Akademii Muzycznej w Poznaniu. W roku akademickim 2013/2014, w ramach programu Erasmus, studiowała również w Universität Der Kunste w Berlinie. Jest laureatką I nagrody Absolute w kategorii wibrafonu na 10th Italy Percussion Competition (Fermo 2012r.). W roku akademickim 2012/13 została wyróżniona stypendium dla najlepszych studentów, Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ukończyła wiele Kursów Mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych Profesorów, jak: David Jackson (London Symphony Orchestra), Tony Bedewi (LSO), Prof. Katarzyna Myćka, Prof. Marta Klimasara, Prof. David Friedman, Prof. John Beck, Nigel Thomas (LSO), Se-Mi Hwang, Anders Astrand, Andrei Pushkarev.

Jest perkusistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, współpracuje również z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą, między innymi:

Brandenburger Symphoniker, Philharmonisches Kammerorchester Berlin, Staats- und Domchor Berlin, Orkiestra Symfoniczna Universität der Künste, Bogota Symphonic Orchestra,

Opera Poznańska – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki,

Filharmonia Poznańska im. Tadeusza Szeligowskiego,

Filharmonia Gorzowska, Filharmonia Kaliska, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie,

Orkiestra Symfoniczna „ I, Culture Youth Orchestra”,

Orkiestra Symfoniczna „Sinfonietta Polonia” (tournée), Chiny 2009 rok

Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Poznaniu,

Orkiestra Symfoniczna Wratislavia Cantans Festiwal,

Orkiestra Kameralna Collegium F, Orkiestra Kameralna L'Aotumno.

Od września 2011 roku rozpoczęła działalność pedagogiczną, jest nauczycielem perkusji w POSM I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Wśród swoich uczniów ma już laureatów Ogólnopolskich Konkursów Perkusyjnych.

Powrót do góry