Koncerty

Koncertowa oferta programu Nie boję się muzyki obejmuje propozycje różnych rozmiarów.

Dla wytrawnych melomanów i wielkich sal przygotowaliśmy Speaking Concerts - multimedialne koncerty z udziałem orkiestry symfonicznej. Ukazujemy w nich wybrane wątki historii muzyki w nowoczesnej formie i przekonującej treści. O pomysłową narrację dba sam dyrygent - Marcin Sompoliński.

Słuchaczom, którzy mają ochotę na lżejszą porcję muzyki i mniejszym salom dedykujemy natomiast Pocket Concerts - koncerty o niewielkiej obsadzie, najczęściej 4-5 osobowej, wykorzystujące multimedia lub formy interaktywnego kontaktu z publicznością. Pocket Concerts pełnią dwojaką funkcję: w przystępny sposób przedstawiają podstawowe zagadnienia z zakresu teorii muzyki i wiedzy o kompozytorach oraz przygotowują do odbioru szerszego repertuaru.

Wydania kieszonkowe są łatwo przyswajalne i nie straszą dłużyznami. Mają tendencje do pożytecznego kondensowania treści, do pomijania tego, co ma choćby pozór zbędności.

Świadomi tego, jak wielu uczniów woli te lżejsze wersje opasłych tomów lektur, przedstawiamy muzyczną propozycję, którą udźwignie każdy, niezależnie od doświadczeń w podnoszeniu podobnych ciężarów.

Pocket Concerty w łatwy i bezbolesny sposób przedstawiają wybrane zagadnienia dotyczące muzyki – jej elementów, twórców, wykonawców. Skupiają się na tym, co istotne i sięgają po takie sposoby prezentacji, które słuchacze najlepiej przyjmą i zrozumieją. A najlepsze jest to, że wprawiając się w słuchaniu wersji kieszonkowych, początkujący melomani nabierają apetytu na coś znacznie większego!

Zapraszamy do organizacji Pocket Concerts w szkołach i ośrodkach kultury! 

Pełna oferta Pocket Concerts 2018 do pobrania TUTAJDo organizacji Pocket Concerts zapraszamy ośrodki kultury z województw: zachodniopomorskiego, kujawskopomorskiego, lódzkiego i wielkopolskiego. Udział w koncertach jest odpłatny.

KONTAKT: Agnieszka Mazur - 509854775, Dariusz Matysek - 516125835

 

FRYDERYKU GRAJ

FRYDERYKU GRAJ

Koncert poświęcony postaci Fryderyka Chopina...
PADEREWSKI ALL INCLUSIVE

PADEREWSKI ALL INCLUSIVE

Paderewski ALL INCLUSIVE – nowatorski koncert dla uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych...
Pora na kompozytora

Pora na kompozytora

Na jakie przeszkody trafiają śmiałkowie, którzy próbują napisać symfonię albo sonatę?...
Wzór na utwór

Wzór na utwór

Muzyka jest jak puzzle – składa się z wielu elementów......
M jak Mozart

M jak Mozart

Przy Mozarcie Kuba Wojewódzki to wzór taktu i opanowania....
Moniuszko i reszta świata

Moniuszko i reszta świata

Halka czy Straszny Dwór to opery, o których słyszał niemal każdy...
Powrót do góry