Agnieszka Sokolnicka

Agnieszka Sokolnicka

Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat w klasie skrzypiec w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. S. Moniuszki w Wałbrzychu. W 2009 roku została magistrem sztuki Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Wokalnym w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Wójciak – Wdowickiej. W 2010 roku została zaangażowana do Opernelitestudio w Staatstheater Lübeck oraz kontynuowała naukę śpiewu w Musikhochschule Lübeck w klasie prof. Anke Eggers.

Ma na koncie wiele nagród w konkursach wokalnych. W 2007 r. otrzymała nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie pieśni Karola Szymanowskiego na VIII Moniuszkowskim Konkursie Wokalnym w Białymstoku. W 2009 r.  została wyróżniona podczas Konkursu Wokalnego Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej w Warszawie - “Złote głosy Mazowsza.” Rok później otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Wałbrzycha za osiągnięcia artystyczne W 2012 r. została laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Kammeroper Schloss Rheinsberg”. Dwa lata później dotarła do półfinału Miedzynarodowego Konkursu Mozartowskiego w Salzburgu.

Współpracowała z takim dyrygentami jak: Elio Boncompagni, Roman Brogli - Saher, Giacomo Sagripanti, Francesco Botigliero, Philippe Bach, Ludwig Pflanz Jerzy Kosek, Agnieszka Nagórka, Zbigniew Graca, Heribert Beissel, Piotr Deptuch, Piotr Wajrak, Bohdan Jarmułowicz, Jerzy Wołosiuk, Tomasz Chmiel, Warcisław Kunc.

Czyt. dalej: http://agnieszkasokolnicka.com

Powrót do góry